X
 18.12.2016 Образование

Математички час каков што секој би посакал

Кога станува збор за решавање на математички задачи, за многу луѓе тоа претставува вистинска досада. Меѓутоа, сето ова го промени едно видео постирано на „Twitter“ од корисникот Џус Смит.

 

cas


На видеото едно младо девојче, на часот по математика го прикажува нејзиното импресивно танцување како и нејзините одлични математички способности.

Наставничка на ова девојче е Надин С.Ебри во Ла Кор Кристијан академијата во Џексонвил , Флорида. Кога еден ученик станува на табла да реши долг математички проблем, неговиот/нејзиниот клас рапува: „Подели! Помножи! Одземи!“.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование