X
 23.12.2016 Живот

Како изгледал најкраткиот ден на Алјаска?

Најкраткиот ден во годината е веќе позади нас, а од сега можеме да очекуваме постепено продолжување на дневната светлост.


Една видео снимка на „Youtube“ прикажува како изгледа најкраткиот ден во Фербенкс на Алјаска.

Трае три часа, а во ова видео часовите се сведени на само една минута и 17 секунди.

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот