X
 16.02.2023 Забава

Професор ја згрешил предавалната бидејќи вечерта играл видеоигра

Професор по економетрија на универзитет во САД споделил интересно искуство кое покажува дека дури и професорите прават грешки.

Џозеф Малинс го споделил искуството на „Твитер“ неделава кога ниту еден студент не се појавил на неговото предавање, кое почнувало во 8:15 часот. Седејќи во празната просторија, тој испратил порака до студентите, а две минути подоцна добил одговор.

- Професоре, мислиме дека сте во погрешна просторија - му напишал еден студент.

Професорот потоа ја открил и причината за грешката во објавата на „Твитер“.

- Мојата сопруга сака да споменам дека бев ненаспан бидејќи станав во 4 наутро да играм видеоигра со пријатели од Австралија - напишал тој.Па, студенти, не грижете се доколку некогаш не сте подготвени за утринското предавање. Тоа им се случува и на професорите.

Извор: Twitter
Насловна фотографија: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава