X
 16.04.2020 Живот

Породувањето толку ме плаши, што се блокирам. Како да си помогнам?

Имам 21 година и сум во 34. недела од бременоста. Како што се наближува денот за породување, сè повеќе ме обзема страв, почнувам да размислувам како ќе се справам со преголемата болка, со епизиотомијата, шиењето, дали ќе биде сè во ред со бебето и безброј други прашања поврзани со породувањето.

Ова е дел од читателско прашање упатено до психолозите, соработници на Деца.мк.
Одговорот на Радмила Живановиќ прочитајте го на овој ЛИНК.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот