X
 16.05.2019 Култура

Симпсонови повторно ја предвидоа иднината

„Симпсонови“ се емитува од 1989 година, а во 30 години постоење предвиде многу случувања.

Епизода од ноември 2017 година, наречена „Серфсонс“, која е своевидна пародија на „Игра на троновите“, го илустрира она што всушност се случи во претпоследната епизода од „Игра на троновите“.

Пред крајот на епизодата семејството Симпсонови гледа како средновековната верзија на замислениот град Спрингфилд е уништена од лут змеј, нешто што навистина се случи кога Денерис со змејот влезе во Кингс Лендинг.

Инаку, Симпсонови имаа и воведна шпица во стилот на „Игра на троновите“, во 23. сезона.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура