X
 06.01.2017 Живот

Последиците врз природната средина од климатските промени

Од мразот на Гренланд до пустините во Аризона, голем дел од пејзажот во светот драматично се трансформира со зголемувањето на температурите и климатските промени. Истовремено, користењето на водата и другите човечки активности променија голем дел од пејзажот.

 

промени


НАСА прикажува впечатливи фотографии кои прикажуваат колку природната средина се променила низ годините.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот