X
 09.01.2017 Култура

Љубовни филмови базирани на вистински настани кои морате да ги погледнете

Bright Side направи листа со 14 филмови на тема „силна и чиста љубов“ што се засноваат на вистински настани. Ако не сте ги погледнале, имате прилика да го надоместите пропустот, но и да посведочите една уметничка форма на реалноста.

 

film

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура