X
 19.01.2017 Забава

Што е заедничко во сите филмови на Пиксар?

Со години кружат теории на заговор околу филмовите на „Disney Pixar“ – компанијата потврдила една која ќе ве изненади.


Компанијата за анимирани филмови објавила видео во кое докажува дека има поврзаност помеѓу сите нивни филмови. Во видеото се прикажуваат малите велигденски јајца кои се појавувале во секој филм и служат како знак за минатите и идните проекти. Видеото има над 2.1 милион гледања.

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава