X
 26.01.2017 Забава

Забавни активности за на снег

Кога ќе падне снег неретко би одбрале да останеме дома на топло или да ставиме крај на снежните игри со капата на Снешкото што сме го направиле. Игрите не мора да запрат овде.

топка снег


Еве неколку предлози како да го искористите снегот за забава.

Замрзнати меури

Меурите од сапуница се обично игра за на топло време, но ако е доволно студено може да се забавувате со нив додека паѓаат на земјата. Може да не пукнат веднаш и да испукаат подоцна како некој божиќен украс. Или можеби ќе останат во првичната состојба до следниот ден.Меч од мраз


Направете меч од мраз. Погледнете го видеото и следете ја постапката.Направете своја санка


Ако имате повеќе од едно дете можеби ќе треба да направите сосема нова санка сами. Погледнете го видеото.

Подготвил: Марта Димитров

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава