X
 29.01.2017 Забава

Листа на најпопуларните музички хитови додека вежбате

„Sporify“ е дигитален сервис за музика што дава пристап до милиони песни, плејлисти и видеа од изведувачи низ цел свет, а тоа значи дека е и моќен мотиватор за оние што знаат редовно да трошат калории со вежбање.

вежбање


Еве ја неговата листа на најпознати песни од 2016 за оваа намена. Ако сте пропуштиле некоја од нив во Вашата листа, вметнете ја и зголемете си ја мотивацијата за вежбање по празниците.

1. Eminem & Nate Dogg – ‘Till I Collapse
2. Kanye West – Power
3. Drake, Future – Jumpman
4. The Chainsmokers, Halsey – Closer
5. Calvin Harris, Rihanna – This is what you came for
6. Rihanna, Drake – Work
7. Sia – Cheap Thrills
8. The Weekend, Daft Punk – Starboy
9. Beyonce - 7/11
10. David Guetta, Nicki Minaj, Bebe Rexha & Afrojacl – Hey Mama

Подготвил: Марта Димитров

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава