18.02.2017 Живот

Спакувајте сѐ во едно во овој генијален изум за патување со авион

Ограничувањата во авионите на никого не му одат во прилог и ако не сте навикнати така да патувате може многу да се разочарате.

пакување

„Јакната за во авион“ е дизајнирана од двајца австралиски дизајнери и може да поднесе тежина до 15 килограми, а ја има во различни големини.

Дизајнирана е да носи буквално сѐ, од лап топ до чевли, а сепак е со стил, па не морате да бидете загрижени за Вашиот изглед додека влегувате во авионот. Еве како да се спакувате:

пакувањето

Дизајнерите од австралијанската маркетинг компанија „Juice Promotion“, велат дека во јакната може да се спакуваат фармерки, маици, тоалетна торба, мобилен телефон, камера со сите жици, дополнителен објектив за неа, паричник и пасош, два пара чевли и пак да имате простор.

пакување

Јакната е дизајнирана да се намалат таксите за багаж, редиците за багаж и можноста да си го изгубите истиот. Од моделот има различни видови за мажи и жени, за во лето и за во зима: зимската која е направена од 100 % волна, ќе се продава по цена од 499 долари, а летната која е направена од лесен водоотпорен полиестер, ќе се продава по цена од 399 долари.

Подготвил: М.Д.

Живот