19.02.2017 Култура

Што најмногу се читаше изминатава недела на Факултети.мк?

Ова се најчитаните информации за изминатава недела.

intervju

Интервју со професор Димитар Гелев од Правен факултет: Најголем дел од професорите имаат плата со која не можат да излезат од земјата

Сакате лагата да звучи вистинито? Повторете ја повторно, и повторно...

За „Одговорноста на интелектуалците“ од Ноам Чомски

Тема „Првачиња“: Не сум информирана ни 20 отсто од тоа што покажува ќерка ми на часовите

Нападните трговци не смеат да ве вознемируваат по телефон, казните се до 4.000 евра

Проф. д-р Весна Мојсова-Чепишевска: „За децата, читањето приказни е соочување со реалноста, за родителите - терапија“

Ужасни идеи низ историјата кои станале реалност

Разговор со Зигмунд Фројд од 1930: „Толеранцијата на злото сигурно не е резултат на знаење“

Бизарни имиња и презимиња кои му пркосат на здравиот разум

Кога бев студент... Со Петар Георгиевски - Камиказа: Да ги избричам мустаките или да ја напуштам Академијата?

Марко Кртолица, најинспиративен асистент од Правен факултет: „Во амфитеатарот, пред студентите се чувствувам слободен“

Јеротиќ: „Најмногу сакајте се кога детето е мало“

Најдобриот производ на Икеа на сите времиња

Најдобрите психолошки трилери на деценијата