X
 02.03.2017 Живот

Совршениот совет на една професорка до нејзините студенти

nastavnik

Некогаш се чини дека скоро ништо корисно не учиме на факултет или на училиште. Токму затоа, луѓето беа пријатно изненадени кога еден корисник на Твитер го постираше златниот совет кој нејзината професорка го сподели со неа и нејзините колеги.

Професорката, позната само како Г-ѓа М, ги сподели своите мудри зборови:

1. Спијте повеќе отколку што учите
2. Учете повеќе отколку што се забавувате
3. Забавувајте се колку што можете повеќе
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот