X
 22.03.2017 Образование

Прекрасни универзитетски кампуси ширум светот

Помеѓу обичните згради во нашиот свет постојат вистински ремек-дела во форма на кампуси кои се дел од универзитетите и колеџите насекаде низ светот. Ова се некои од најубавите.

1
Фото: flickr.com/gerard1972  


ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование