X
 29.03.2017 Култура

Најатрактивните работни места во Америка за 2017 година

Веб страницата за пребарување „CareerCast“ направи листа на најатрактивните професии во Америка за 2017 година, користејќи ги податоците од статистиките на Агенцијата за вработување, трендовите на вработување како и трговската статистика и податоците за вработените дипломирани студенти како и нивните сопствени огласи за работа.

професии во америка
Фото: Getty image

Технолошките професии доминираат на листата, иако листата нуди широк спектар на индустрии. Ова се најатрактивните професии во Америка за оваа година.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура