X
 29.04.2017 Политика

Што Трамп зборува за земјите од светот?

Американскиот претседател Доналд Трамп често изненадува со своите коментари, изјави во јавноста и твитови. Најголем дел содржината на неговите говори се коментари за другите земји од светот.

фото извор: radioriouruguay.com

Откако поминаа 100 дена од неговото доаѓање во Белата куќа, сето она што тој го зборува за другите земји е голем дел од интернационалната дипломатија.

Со кого Трамп остварил средба или телефонски повик и која земја ја споменал во изминатиов период можете да дознаете на овој линк.
Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Политика