X
 22.05.2017 Култура

Аматерскиот претходник на „Game of thrones“

Како што Џорџ Р.Р. Мартин и „HBO“ се обидуваат да создадат спин-оф од „Game of Thrones“, мала група на кинематографери од Белфаст создадоја филм наречен „The Wild Wolf“.

тронови
Фото: Screenshot/Youtube

Иако на моменти изгледа прилично „грубо“, сепак мора да им се честита за обидот да создадат вакво филмско дело.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура