X
 25.05.2017 Култура

Најпопуларните градови во светот

Компанијата „Mastercard“ неодамна ги соопшти резултатите од годишното истражување за популарноста на 132 градови во светот. Рангирањето е направено врз основа на вкупниот број ноќевања во секој град во 2016 година. Ова се најпопуларните.

популарни градови
Фото: Thinkstock

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура