X
 30.05.2017 Култура

Најсмртоносните минути, часови и денови во историјата на човештвото

Низ историјата, приказните на човештвото се обележани со трагедија и смрт, а над сето тоа и значајни откритија, технологии и иновации. Ние, како вид, сме способни за многу големи нешта но и за ужасни акти за осуда. Ви ги откриваме најсмртоносните часови, секунди, недели и месеци.

минути

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура