X
 09.06.2017 Живот

Нападот на Лондонскиот мост низ очите на илустраторите ширум светот

За многу луѓе, ова станува тажна рутина, а за илустраторите станува екстремно тешко да се разликуваат нападите во нивните дела.

Сепак, може да се најде утеха во заедничката тема: отпор и презир.

„Evening Standard“ - Кристијан Адамс„The Daily Telegraph“ - Патрик Блоуер

„The Independent“ - Брајан Адкок

4

Мортен Мурланд


Крис Ридел

A post shared by Chris Riddell (@chris_riddell) on


„Omaha World-Herald“ - Џефри Котерба

„Herald Sun“ - Марк Најт

„The Australian“ - Џон Куделка

„The Guardian“ - Мартин Роусон

„Financial Review“ - Дејвид Лоуи
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот