X
 15.06.2017 Култура

Кој е најдобриот аеродром во светот и што сѐ нуди тој?

Најдобриот аеродром во светот Сингапур Чанги четврти пат по ред се најде на првото место и ја зеде наградата за најдобар аеродром на Светските награди за аеродроми (World Airport Awards) кои патем се еден вид Оскар за аеродроми.

najdobar

Како што покажуваат фотографиите во продолжение, со право го заслужил ова место по четврти пат. Сами погледнете зошто.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура