X
 29.06.2017 Култура

Културно богатство - Мапа од грбовите на европските главни градови

Неодамна, корисникот на „Reddit“, Драк-Хенри создаде мапа од Европа, како и некои од земјите од Северна Африка и Блискиот Исток, на која се претставени грбовите на стие главни градови. Копенхаген е исклучок бидејќи градот нема официјален симбол.

европа
Фото: Drac Henry/Reddit
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура