X
 06.07.2017 Забава

Работи по кои ќе ги паметиме одморите во времето на Југославија

Сезоната на одмори е пред нас, а просечното македонско семејство или ќе се одлучи за Охрид или ќе се одлучи за нашиот јужен сосед.

kampovi

Но, со оглед на финансиската ситуација во едно просечно македонско семејство, одењето на море и не е баш едноставно.

Токму затоа е момент за малку носталгија и враќање во времето кога работите беа многу поедноставни - голем дел од нас беа само деца, незаинтересирани како нашите родители ќе си го овозможат одењето на одмор.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава