X
 01.09.2017 Наука

Иронија - иноватори убиени од сопствените пронајдоци

Можеби некој ќе ги нарече генијални умови, меѓутоа, овие иноватори дефинитивно ја измислиле својата смрт.

изум
Фото: Navasource.org

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука