X
 08.09.2017 Наука

Kако помалите зборови се „вградени“ во поголемите зборови во англискиот јазик?

Лингвистот Арика Окрент заедно со илустраторот Шон О'Нил вербално и визуелно обезбедуваат примери од помали англиски зборови скриени во поголеми англиски зборови.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука