X
 11.10.2017 Здравје

Зошто е толку тешко да се пронајде лек за ракот?

Ја откривме електричната енергија, го секвенциравме човечкиот геном и ги искоренивме големите сипаници. Но и покрај милијарди долари потрошени на истражувања, се чини дека не успеавме да пронајдеме решение за болест што ја имаат повеќе од 14 милиони луѓе. Зошто е толку тешко да се пронајде лек за ракот?

 
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје