12.10.2017 Живот

Реклама од соседството што ќе ве замисли. „Разбирањето е најдобриот лек за душата“

Фото: Printscreen/YouTube

Клиниката „Д-р Лаза Лазаревиќ“ почна едногодишна кампања за промоција на менталното здравје во заедницата под слоганот „Разбирањето е најдобриот лек за душата“, а спотот што го следи нема да ве остави рамнодушни.

Низ неколку и за вас добро познати ситуации ќе сфатите дека добро знаете како се чувствуваат луѓето со паничен напад. И луѓето со опсесивно-компулсивно нарушување. И луѓето со параноична психоза. И анксиозните луѓе...

Сите тие се пациенти на болницата „Лаза Лазраевиќ“ - луѓе што секојдневно се соочуваат со проблемите. Како и сите останати. Спотот е одлична можност за да најдете малку повеќе разбирање за другите. Само тоа се бара од вас.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Живот