X
 22.10.2017 Култура

Што најмногу се читаше изминатава недела на Факултети.мк?

Најчитаните информации од изминатава недела.

tose

Тоше: „Најсреќен бев кога на татко ми му купив автомобил“

Интервју со Соња Алексоска-Неделковска: До крајот на животот ќе жалам што Тоше нема да ги слушне песните на Кристијан

КОЛУМНА: Два факултета, а ниту една работа

Тони Наумовски: „Сум глумел на осум јазици, нема ништо помоќно од тоа што играм на мајчин јазик“

Одмаздата на интелигентните луѓе

Една сезона е премалку за Фамилијата Марковски

Рената Дескоска за Факултети.мк: Недозволиво и неприфатливо е родителите да купуваат сапун или инвентар за училиштата

Сигмунд Фројд: „Само односот на синот кон мајката ѝ носи неограничено задоволување“

Работа за 570 Македонци во Германија преку Министерството за труд и социјална политика

Симпозиум во чест на битолчанката Фанула Папазоглу, која тврдеше дека Хелените и Македонците се два посебни идентитета

Со оваа професија може да заработите и до 120.000 долари годишно. Пријавете се на курсот!

Од следната година ќе се зголемат цените на летувањата во Грција

Просечните плати по региони во Македонија
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура