X
 24.10.2017 Наука

Чудни факти за животните што не сте ги учеле на училиште

Дали сте знаеле дека вомбатите имаат измет во вид на коцки? Веројатно не. Во продолжение ви нудиме интересни факти за животните, толку чудни што едвај ќе верувате дека се вистинити.

zivotni
Фото: Chaos life

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука