X
 28.10.2017 Живот

Како премиерот на Холандија оди на состанок кај кралот?

состанок
Фото: Twitter

Марк Рут, кој ја води холандската влада од 2010 година, со неговиот велосипед се појавил во палатата на холандскиот крал, со кого имал состанок.

Фотографијата го покажува премиерот како го заклучува велосипедот пред влезот на палатата. Интернет корисниците се заљубија во фотографијата, а Марк Руте веќе долго време е познат по тоа што го користи велосипедот како превоз до работа, наместо скапите автомобили што ги користат повеќето политичари.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот