X
 03.11.2017 Наука

Од каде доаѓаат математичките симболи?

Математиката е полна со симболи: линии, точки, букви, грчки букви... Но од каде дошле сите овие симболи?

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука