X
 10.11.2017 Живот

Брајан Кренстон ги советува младите: „Пронајдете се себеси патувајќи“

patuvanje

„Што навистина сакате да направите од вашиот живот?“ е прашање што може брзо да ве разбуди или да ве натера да се спакувате.

Исто така, можеби е премногу рано ова прашање да им се постави на малите деца, меѓутоа, од тинејџерските години натаму се претвора во посериозна истрага што ја одредува судбината.

Актерот Брајан Кренстон го покренува токму ова прашање во видеото подолу и ги потенцира доблестите на патувањето и лутањето.

„Патувањето ве тера да бидете социјална личност. Мора да дознаете за насоки. Мора да научите каде се нештата. Се приспособувате кон вашата околина“, вели тој.

Кренстон мислел дека ќе биде полицаец кога се запишал на факултет. Но некако испаднало да почне да посетува часови по глума. Така, на 19 години Кренстон ја истражувал Америка цели две години со мотоцикл со својот брат. Зошто? Со тоа што се изгубиле, се пронашле себеси. Сега тој вели дека таквото скитање ѝ го советува на својата 24-годишна ќерка.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот