X
 17.11.2017 Образование

Корчагинци, коментирајте: Како Корчагин ви влијаеше вам?

Кој е најзаслужен за да станете главен технички директор во Pinterest, САД? – Фросина по математика од Корчагин. Вака одговори Вања Јосифовски, кој учествуваше на Самитот „Македонија 2025“ што се одржа во Скопје.

Ова е само еден од низата успешни професионалци што излегоа од оваа скопска гимназија и денес растураат во земјава и во светот. Ведран Зафировски, кој денес работи во „Гугл“, Никола Цветковски, „суперстудентот“ од ФЕИТ кој сите испити ги положил со 10-ка од прва и уште многу други.

Повелете, пишете ни:

Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование