X
 18.12.2017 Култура

Нови филмови за оваа недела: „Ready Player One“, „Annihilation“ и многу други

film
Фото: Paramount Pictures

Вистинската цел на еден филм е да го натера гледачот да верува дека се наоѓа во магичен универзум, овозможувајќи му кратко искуство на чувство на зачуденост и восхит, синхронизирајќи се со ликовите.

Во продолжение ви нудиме трејлери за филмови кои веруваме дека ќе ви овозможат вакво искуство.

„Ready Player One“
Стивен Спилберг го преточува романот на Ернест Клајн во голем авантуристички филм.

„Annihilation“Откако ги воодушеви сите со „Ex Machina“, Алекс Гарланд се враќа со нов научнофантастичен филм - адаптација на романот „Annihilation“ на Џеф Вандермер.

„David Bowie: The Last Five Years“
Ејч-би-о подготви документарец за сите фанови и обожаватели на Дејвид Боуви.

„Spiderman: Into the Spider-Verse“
Мајлс Моралес добива сопствен „Спајдермен“ филм токму од „Сони“. А анимацијата е прилично неверојатна. Фил Лорд и Кристофер Милер се продуценти на филмот, што значи дека ќе има и неверојатно добра хумористична нота.

„Jessica Jones“
„Нетфликс“ дава можност да ѕирнете што ќе се случи во наредната сезона на оваа серија, чија премиера е на 18 март.

„The 15:17 to Paris“
Новиот филм на Клинт Иствуд е за три Американци што успеале да спречат масовно пукање во воз во Франција во 2015 година.

„The Polka King“
Пред 6 години Џек Блек глумеше добро момче со чуден акцент што извршило криминал. Филмот беше базиран на вистинска приказна. Оваа година Џек го прави истото со „The Polka King“.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура