17.02.2023 Забава

Животот е добар, особено во петок! - цитати што ќе ви го разубават викендот

За многумина, петок е еден од најубавите денови бидејќи е последен дел од неделата. Петок е убав затоа што...

- Петок е ден за завршување на вашите цели. Тоа е ден за прославување на она што сте наумиле да го постигнете на почетокот на неделата.

- Петок 13 и понатаму е подобар од кој било понеделник.

- Оставете ги моливите и затворете ги книгите. Нема наставници, нема училиште, слободни сте. Одете лежете на сонце или гледајте филм. Петок е, заслужувате пауза.

- Петок попладне е мало парче рај.

- Музиката секогаш звучи подобро во петок.

- Младоста е како долг викенд од петок навечер. Средовечноста е како долг викенд во понеделник попладне.

- Петок е златното дете на деновите од неделата. Суперхеројот на работната недела.

- Во петок има повеќе насмевки отколку во кој било друг ден од работната недела.

- Зошто понеделник е толку далеку од петок, а петок е толку блиску до понеделник?

- Животот е добар, особено во петок!

- Работното време почнува во понеделник, а животот почнува во петок.

Извор: Everydaypower.com
Фото: Freepik