X
 17.06.2019 Образование

ФЕИТ утре ќе додели 60 златни дипломи

Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) утре во 11 часот ќе додели „Златна диплома“ на сите студенти кои дипломирале пред 50 години. Во амфитеатарот на ФЕИТ пред присутните ќе се обрати деканот, проф. д-р Димитар Ташковски и претставник на добитниците на признанијата.

Факултетот ќе додели 60-тина дипломи на дипломирани електроинженери од првите генерации по повод јубилејот - 60 години од основањето на ФЕИТ.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование