X
 30.01.2018 Технологија

Телефоните што ќе бидат водечки во првата половина од 2018 година

Погледнете ја листата со најдобрите телефони што ќе направат вистински бум во светот на технологијата во првата половина на 2018 година.

1. „Samsung Galaxy S9“

фотоизвор: Weibo

На светскиот конгрес за мобилни телефони во Барселона, на 25 февруари, „Самсунг“ планира да го претстави новото издание од серијата „галакси“. Во моментов не се знае доволно за уредот, но сигурно е дека ќе изгледа слично на „галакси С8“. Се очекува голема промена на камерата.

2. „LG G7а“

фотоизвор: LG

Презентацијата на уредот ќе биде во март или април. Се очекува претставување на многу моќен хардвер. Наводно ова ќе биде првиот телефон што ќе го користи најмоќниот и досега необјавен „Snapdragon 845“.

3. „Moto G6“

фотоизвор: Motorola/Lenovo

Задача на овој телефон е да се задоволат барањата на потрошувачите од среден ранг, а притоа уредот да изгледа совршено. Се очекува да биде презентиран наскоро.

4. „Nokia 9“

фотоизвор: tportal.hr

Се очекува да го претстават својот најмоќен телефон досега. Некои веќе го нарекуваат супертелефон, а се шпекулира дека ќе има моќен состав на камерата со два објектива.

5. „OnePlus 6“

фотоизвор: OnePlus
Телефонот ќе биде презентиран во вториот квартал од годината, а во моментов се знае многу малку – познато е само дека овие уреди користат речиси чиста верзија на Андроид, а хардверот го нудат за многу поволна цена.

6. „RED Hydrogen“

фотоизвор: RED

Првите примероци од овој футуристички уред би требало да стигнат до потрошувачите ова лето. Произведувачите велат дека се работи за вистинско „мало чудо“. Има модуларна камера која корисникот ја менува според потребите, како и прв холограмски екран.
Подготвил: М.П.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија