X
 24.02.2018 Живот

Го препознавате ли човекот во костум што чека на станица?

Станува збор за градоначалникот на Лондон, кој на станица чека автобус за да оди на работа.

фотоизвор: buka.com

Ова е неговиот прв работен ден. Без скапи автомобили, советници, протоколи и хаос. Кан, како и обичните граѓани, чека автобус за да стигне на своето работно место.
Подготвил: М.П.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот