X
 29.03.2018 Култура

Убавината на островот Котисари во Финска низ четирите годишни времиња

prolet
Фото: Instagram/Facebook

Јани Јлинампа е фотограф што ја фотографира природата. Тој совршено успева да создаде фотографии од танцувачката аурора бореалис, прекрасното зајдисонце, прекрасните шуми, езера и другите чуда на природата, а ова го прави повеќе од 15 години.

Јани успеал да создаде и волшебни фотографии од прекрасниот остров Котисари. Во продолжение погледнете како успеал да ја фати промената на убавината на природата.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура