X
 30.03.2018 Уметност

Слики што ја промениле уметноста

Овие слики се издвоиле со култниот статус, важност и влијание врз подоцнежната уметност.

sliki

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност