X
 18.10.2019 Култура

Победниците од натпреварот за најдобра фотографија од дивиот свет за 2019 година

Секоја година со нетрпение ги очекуваме фантастичните фотографии чии создавачи се борат за наградата „Фотограф на годината“. Овогодишниот победник на фотонатпреварот за дивиот свет е Јонкинг Бао, кој ја освои наградата со својата неверојатна фотографија наречена „Моментот“, на која се појавуваат млада лисица и мрмот.

Во продолжение, во галеријата можете да ги погледнете другите победнички фотографии.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура