X
 19.09.2018 Живот

Кујнски трикови што треба да ги знаете

Разните кујнски помагала што ни го олеснуваат животот и го забрзуваат приготвувањето на храната се и повеќе од пожелни во секое домаќинство. Брзото секојдневие не ни остава премногу време, а некои кујнски трикови што можеби не сте ги знаеле може да ви го олеснат животот. Погледнете и дознајте како можете да си помогнете и да станете вистински готвач во сопствената кујна.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот