X
 19.09.2022 Живот

Подаруваме влезници за натпреварот Македонија - Бугарија

Следниот понеделник македонската фудбалска репрезентација го игра последниот натпревар од групата 3 во Лигата на нации против Бугарија, на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Факултети.мк реши на најверните навивачи да им подари билети за натпреварот.

Еден од нашите читатели по случаен избор ќе добие два билета за натпреварот. Сè што треба да направите е да ги исполните двата услови:

- да нè заследите на „Инстаграм“ (ТУКА)
- да напишете навивачки стих во коментар под текстов на „Фејсбук“ (ТУКА).

Добитникот ќе го објавиме в петок (23 септември).

Со среќа!


Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот