X
 20.03.2020 Живот

Сателитски фотографии покажуваат како коронавирусот ги празни улиците низ светот

Сателитски фотографии од светски локации каде што вообичаено има метеж покажуваат како коронавирусот влијае врз патувањето и туризмот.

ГАЛЕРИЈА

Извор: ВВС
Фото: Сателитски снимки од „Maxar Technologies“
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот