X
 21.01.2023 Забава

Оптичка илузија ги освои корисниците на „Твитер“

Оптичките илузии се забавни и може да бидат добра вежба за мозокот.

Една оптичка илузија неодамна споделена на „Твитер“ ги збуни корисниците. На илустрацијата сите линии се прави, иако не изгледаат такви.

Од споделувањето, оптичката илузија добила над 305.000 „лајкови“ од корисници на „Твитер“.Извор: Indy100
Насловна фотографија: Twitter
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава