X
 21.02.2019 Живот

Спектакуларни фотографии од „снежната Супермесечина“

Февруарската „снежна Супермесечина“ е најголемата и најсветлата Супермесечина во годината, осветлувајќи го ноќното небо над целата планета. Во текот на овој период Месечината се наоѓаше најблиску до Земјата и изгледаше 14 пати поголема од вообичаено. Ова се најдобрите фотографии.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот