X
 21.03.2021 Наука

Пред 6 милијарди години во галаксијата имало подобро место за живеење од планетата Земја

Земјата е одлична, не постои сомнеж во тоа, особено кога се споредува со другите планети. Но, според најновите истражувања, Земјата не била отсекогаш најдоброто место за живеење во Млечниот Пат.Извор: Msn.com
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука