X
 22.02.2019 Култура

„Златна Бубамара“ на препознатлив и уникатен начин им честита годишнина на СКОПСКО

Неизоставен дел од најновото издание на популарното шоу „Златна Бубамара“ беше и еден од најпознатите домашни брендови – СКОПСКО, кој оваа година прославува 95 години.

Во оваа прилика „Златна Бубамара“, на препознатлив и уникатен начин, честитајќи ја годишнината, потсети зошто веќе 95 години СКОПСКО е составен и неизбежен дел од сите значајни моменти од нашето секојдневие.

На честитките возврати и СКОПСКО, овозможувајќи им на сите посетители на манифестацијата да наздрават заднички за времињата што поминаа, но и за сите убави моменти кои допрва следуваат.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура