X
 22.03.2019 Образование

Отворено писмо од револтиран татко до Сојузот на математичарите на Македонија

Далеку сте вие од сериозна организација со строги принципи на работа кога трипати менувате термин за еден натпревар за на крај да го изберете најлошото можно решение. Со овие зборови Владимир Данаилов се обрати до Сојузот на математичарите на Македонија.

Продолжението прочитајте го на Деца.мк

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование