X
 22.10.2021 Живот

Од идната година редовни летни чартери меѓу Охрид и Москва

„Нордвинд ерланјнс“ ќе воведе редовни летни чартери меѓу Москва и Охрид во 2022 година, дополнувајќи ги своите планирани летови од Москва и Санкт Петербург до Скопје. Планирано е да има летови двапати неделно.

Според Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, руските туристички групи во земјава главно се фокусирани на културниот и верскиот туризам, но во последно време се зголемува интересот за специјализирани кратки одмори кои траат до четири дена.Насловна фотографија: Facebook (Nordwind Airlines)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот